Regulamin przyznawania dodatku motywacyjnego

PRZYZNAWANIA DODATKU MOTYWACYJNEGO NAUCZYCIELOM

Przedszkola nr34 w Koszalinie

1.     Dodatek motywacyjny dla nauczycieli wprowadza się na podstawie art. 30 ust. 6 Ustawy z dnia 26 stycznia 1982r.-Karta Nauczyciela ( Dz.U z 1997r. Nr 56, poz. 357 z późn. zm.),art.18 ust .1 Ustawy z dnia 8 marca 1990r. O Samorządzie Gminnym (Dz.U. z 1996r. Nr 13 poz.74 z późn. Zm.) oraz Uchwały nr XVIII/341/2000 Rady Miejskiej w Koszalinie z dnia 8 września 2000r.

2.     Nauczycielom , niezależnie od stopnia awansu zawodowego oraz sposobu nawiązania stosunku pracy, może być przyznany dodatek motywacyjny w zależności od osiąganych wyników pracy ( poza przebywającymi na urlopach macierzyńskim , wychowawczym, zdrowotnym).

3.     Dodatek motywacyjny może być przyznawany nauczycielom , którzy zatrudnieni są w placówce ponad 1 rok.

4.     Wysokość środków finansowych przeznaczonych na wypłatę dodatków motywacyjnych wynosi 4% minimalnych stawek wynagrodzeń zasadniczych ogółu nauczycieli z wyłączeniem dyrektorów. Dodatek może być zwiększony w miarę posiadanych środków.

5.     Dodatek motywacyjny przyznaje się dwa razy w roku : na okres styczeń- sierpień i wrzesień – grudzień.

6.     Wysokość dodatku motywacyjnego dla nauczycieli ustala dyrektor przedszkola w oparciu o zasady i kryteria uzgodnione z zakładowymi organizacjami związkowymi.

7.     Dodatek motywacyjny wypłaca się z góry , w terminie wypłaty wynagrodzenia.

8.     Decyzję o cofnięciu lub obniżeniu dodatku motywacyjnego podejmuje dyrektor po skonsultowaniu ze związkami zawodowymi.

9.     Dodatek może być cofnięty lub zmniejszony , jeżeli :

a)     nauczycielowi  została udzielona kara dyscyplinarna ,

b)    nauczyciel odmawia wykonania zarządzeń dyrektora ,

c)     nauczyciel jest obciążony pisemnymi uzasadnionymi skargami rodziców,

d)    nauczyciel nie wywiązuje się z przydzielonych mu zadań dodatkowych ,

e)     nauczyciel działa w sposób szkodzący wizerunkowi przedszkola ,

f)      nauczyciel spóźnia się do pracy lub posiada nieusprawiedliwione nieobecności ,

g)        nauczyciel często przebywa na zwolnieniach lekarskich

10.Cofnięcie  lub obniżenie dodatku  zostanie dokonane od 1-go dnia miesiąca następującego po podjęciu decyzji.

11. Kryteria przyznawania dodatku motywacyjnego :

a)     W zakresie pracy opiekuńczo-wychowawczej:

Ø     Współpraca z rodzicami i specjalistami w zakresie zdrowia i prawidłowego rozwoju dziecka ,

Ø     Pozyskanie rodziców i sponsorów do współpracy na rzecz grupy i placówki ,

Ø     Udział w świętach i uroczystościach okolicznościowych organizowanych  bądź     inicjowanych przez Radę Pedagogiczną , Radę Rodziców , Urząd Miejski bądź   inne urzędy lokalne,

b)    W  zakresie  pracy dydaktycznej :

Ø     Stosowanie twórczych i nowatorskich metod pracy ,

Ø     Permamentne dokształcanie ,

Ø     Doskonalenie warsztatu pracy ,

Ø     Stosowanie różnorodnych form diagnozowania ,

c)     W zakresie czynności  wynikających z zadań statutowych placówki , programu wychowawczego , planu rozwoju , decyzji i uchwały Rady Pedagogicznej :

Ø     Aktywne uczestnictwo w posiedzeniach Rady Pedagogicznej,

Ø     Aktywność w pracach zespołów problemowych ,

Ø     Współpraca z Radą Rodziców,

Ø     Wspólpraca z CEN i doradcami metodycznymi ,

Ø     Znajomość i respektowanie prawa ( Kodeks Pracy , Karta Nauczyciela, Konwencja Praw Dziecka , Uchwały Rady Miejskiej)

12. Wszelkie zmiany mogą być dokonane w trybie ustaleń.

Regulamin uzgodniony

z Zarządem Oddziału ZNP